1. kapitola; Unbroken

12. listopadu 2011 v 17:54 | theallychance |  Unbroken
Konečně vám tu dávám první díl povídky Unbroken o Codym Simpsonovi. Tak tady je. Četla jsem ji i ve škole a těm harantům se to až moc líbilo (lol), tak doufám, že se vám bude líbit. Pamatuju si, jak jsem se v ten den úplně třepala a koktala jsem. Haha. Učitelka ze mně byla mimo, ale pak mně pochválila a dala mi za to jedničku:P.
Tak, teď tady ta povídka; přeji pěkné počtení.

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ

''I'm gonna love you like I've never been broken, I'm gonna say it like it's never been spoken. Tonight, tonight, I'm letting go, go, go go."

Devonne otevřela oči a povzdechla si. Nenáviděla studené rána, načež dneska je první podzimní den. Vypla budík na mobilu a vylezla z postele. Rovnou šla do koupelny a tam se na sebe podívala do zrcadla. Prohrábla si prsty své hnědé kadeře a přehodila je na pravou stranu. Prstem se dotkla svého podvíčka, měla hrozné kruhy pod očima. Byla bledá a pyžamo měla celé od krve. Pustila si vodu, nejlépe studenou a umyla si stálé krvavé zápěstí ze včerejší noci.

Sýkla boletí, když voda zajela mezi nejhlubší řez. Ukápla ji dolů jedna slza, Devonne byla až moc křehká - bolelo ji skoro všechno. Nejvíc ji ale bolelo srdce. Pořád cítila tu bolest z rozchodu. Tam moc by chtěla být v jeho blýzskoti. Devonne si povzdechla a začala si čistit zuby. Potom se začala malovat - použila make-up, hlavně na podvíčka, pudřenku a černé linky. Udělala si ty samé, jako si dělávala Amy Winehouse. Nakonec použila tmavě červeno-fialovou rtěnku.
Vrátila se zpět do pokoje, šla přímo ke svému šatníku. Otevřela ho a hned ji do oka padly černé kožené kraťase do pasu. Do ruky ji hned padlo tygrované tílko. Obklíkla se a přidala černé podkolenky až po stehla a hnědý světřík na knoflíčky, který ji byl až pod kolena. Šáhla po černých vysokých botách of Jeffreye Campbella a koukla se na sebe do zrcadla. Musela uznat, že vypadala vážně super.
Přidala rockerské náranky a do ucha si dala velký kříž jako naušnici, samozdřejmě. Přidala své velké prsteny a šla do kuchyně. Rodiče doma nebyli, jeli na dva dny k babičce, což pro Devonne je něco úžasného. V kuchyni si Dev vzala malou vodu s sebou a skočila ještě do svého pokoje. Vzala iPod a mobil a šla rovnou do haly. Vzala kabelku přes rameno a odešla z domu.
Venku na verandě ucítila, jak ji studený vítr píchá do tváří a zhazoval její vlasy dozadu. Devonne koukla na modro-šedé nebe plné mraků a dala si sluchátka od iPodu hluboko do uší a pokračovala v cestě do školy. Hned ji tam naskočila písnička od Best Coast - Our Deal. Devonne tu skupinu milovala. Pustila si hlasitost co nanejvýš a ignorovala vše kolem.

Po patnácti minutách už Devonne viděla školu. Zrychlila tempo chození - nechtěla vidět tu partu holek, co ji šikanují. Začala utíkat a vešla do brány školy. Sundala si iPod a utíkala ke své skříňce. Otevřela ji a vzala si všechny věci na první hodinu Angličtiny. Uložila si to do rukou a rozhlídla se po chodbě. Žádná z nich nikde nebyla , rozhlídla se na druhou stranu a uviděla TAK žhavýho blonďáka, že se ji až podlamovala kolena. Byl asi od osm skřínek dál od Devonne.
Začala si ho prohlížet, měl na sobě šedy džíny a černý tričko do véčka.

Boží - pomyslela si Devonne. Byl přesně její typ, vlastně žádný typ neměla, ale tenhle kluk byl vážně žhavej. On si všiml, že se na něj Dev dívá, tak se pěkně na ni usmál. Dev se chytla dveří od skříňky a zakousla se do rtu.
Začalo zvonit, takže se zhluboka nadechla a zavřela skříňku. Šla kolem toho kluka, jinak se do třídy jít nemohla. Ten kluk si Devonne prohlížel od paty až k hlavě, takže pravděpodobně Devonne udělala dojem.

Počkat, já udělat dojem na žhavýho kluka? Nemožné, nevěřím tomu. - Pomyslela si Devonne.
Naposled se na něj koukla a vešla do třídy. Sedla si do své obvyklé poslední lavice a koukla na učitele, který právě zadával úkol. Měli si opsat novou látku z učebnice. Devonne si vzala propisku a začala psát.
Po sedmi minutách přišel ředitel s tím žhavým blonďákem do třídy. Devonne zvedla hlavu od sešitu a byla trošku v šoku.

On bude chodit semnou do třídy? Taky je jasné, že si sedne vedle mně, páč nikde jinde není další volná lavice. - Pomyslela si Dev.

''Třído, tohle je Cody Simpson. Váš nový spolužák. Mnozí z vás ho určitě znají, tudíž si se k němu chovejte jako k normálnímu studentovi,'' uvedl ředitel a odešel.

Cody se rozhlídl po třídě a tudíž si sedl vedle Devonne. Povzdechl si a znovu koukl na ni. Učitel zopakoval úkol a Cody začal psát. Bože seděl s holkou, která se mu líbí. To se mu stalo poprvé, ikdyž mohla sedět s kteroukoli jinou, která by se mu líbila. Byl přece slavný, měl milióny fanatických fanoušků a tak dále. Ale tohle bylo jiné, naprosto jiné.
Po třiceti minutách už Cody s Devonne stejně dopisovali poslední větu, když se učitel zeptal;

''Takže, Cody. Slyšel jsem, že jsi z Austrálie. Je to tak?''

Cody zvedl hlavu a koukl na učitele.

''Jo, te-teda ano,'' koktal.

Mluv s učitelem slušně, blbče! - Pomyslel si Cody. Byl víc nervózní, než před koncerty v backstage.

''Odkud přesně?'' znovu se zeptal učitel.

''Z Gold Coastu,'' odpověděl Cody s úsměvem.

''Fajn. Ok, studenti. Za půl minutky zvoní, takže si jako domácí úkol si přečtěte stranu 130-145 v učebnici. V pátek bude test.'' Uvedl učitel a sedl si za stůl.

Devonne si hlasitě a zhluboka nadechla a schovala si propisku. Začalo momentálně zvonit, takže si vzala věci a odešla ze třídy. Šla ke skříňce a dala si tam všechny věci. Ucítila, jak se k ní někdo přibližuje. Podívala se a byla to Selena - ta co ji šikanuje. Černý vlasy, hubená postava, roztleskávačka a neoblíbenější holka na škole. To je Selena Rodriguezová.
Selena se opřela ramenem o skříňku vedle Devonne a koukla na ní.

''Víš, teď tě ještě víc nenávidím, protože sedíš vedle Codyho Simpsona. TOHO Codyho Simpsona.'' Uvedla.

Devonne si na něj vzpomněla. Byla trochu zklamaná z toho, že je slavný. Myslela si, že je to jen obyčejný kluk, ale to byla blbost.

''To není můj problém,'' řekla Devonne.

''Jo? Tak není?'' Selena strčila do Devonne a vyhodila ji všechny věci ze skříňky.

Cody šel kolem a uviděla, co se děje. Přiběhl k nim, když v tom Selena chtěla chtěla roztrhat fotku, kde byla Devonne s Nickem. Cody ji v tom zabránil a řekl Seleně, ať si dá pohov a ať odejde. Selena byla tak v šoku, že neřekla ani slovo a odešla. Cody se na Devonne podíval. Měla slzy v očích. Podíval se na tu fotku, kde byla Devonne s Nickem.

''To je tvůj přítel?'' zeptal se.

''Expřítel.'' Odpověděla.

''Víš co? Dostal jsem chuť na kávu, nešla by si semnou?'' odvodil Cody.

Devonne si utřela slzy a odpověděla; ''Jasně.''

Během cesty do kavárny si spolu tak dobře povídali, že Devonne zapoměla úplně na všechno, co ji trápilo. Děkovala Bohu, že měla jednu momentálně velkou hodinu.
Dev s Codym došli do nejbližší kavárny jménem Strabucks. Oba milovali kávu tam. Kdo snad namiluje Strabucks, že?
Cody Devonne přidržel dveře a zašli si najít volný stůl. Usadili se hned do posledního koutku a hned k nim přišel číšník. Dev si objednala karamelové latté a muffiny a Cody čokoládové latté se sušenkami. Číšník si to zapsal a odešel. Cody koukl Devonne do očí a zeptal se;

''Kdože byla tamta holka?''

Devonne si povzdychla a koukla se z okna.

''Selena Rodriguezová.''

''Aha.'' Zamumlal Cody a koukl se na fanynku v tričku s jeho tváří, která se objevila vedle nich.

Usmál se na ni a zeptal se, jak se má jako vždycky. Podepsal se na jeho CD Coast To Coast, také na tričko a odešla.

''Wow, už máš album,'' řekla Devonne s úsměvem.

''Jo, mám tam pár nových songů, ostatní jsou z minulého roku. Oficiální CD mi výjde příští rok.''

''Aha.''

Cody vymyslel další téma k povídání. Povídali si tak dlouho, že do školy přišli o patnáct minut později, což chodit pozdě do Cheyenne střední školy je zakázané, takže oba zůstali po škole. A to, co se dělo po škole v učebně se dozvíte v příštím díle.

PS. JESTLI TAM JSOU NĚJAKÉ CHYBIČKY, OMLUVTE MĚ ZA NĚ. NEKONTROVALA JSEM TO, JAK JSEM TO DOPSALA. (:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano 58.2% (46)
Ano 41.8% (33)

Komentáře

1 Májuš Májuš | Web | 12. listopadu 2011 v 18:05 | Reagovat

Wow! :) Já Codyho nemusím, ale tahle povídka vypadá moc zajímavě! :) Moc se mi to líbí! :) Jsem zvědavá na další díl. ;)

2 Narry* Narry* | Web | 12. listopadu 2011 v 18:49 | Reagovat

Áno na tej fotke som ja . A nepreháňaj prosím ťa , vôbec nie som pekná , ale Ďakujem , si milá :)
K poviedke : Prvá vec na nej ma uchvátila že bude o Codym , musím ti povedať že Cody je skvelý takže jednoznačne sa teším ako sa to bude všetko vyvýjať . Toto bol skvelý začiatok , píšeš naozaj pútavo . Už teraz sa neviem dočkaž pokračovania . :)

3 Amálka. Amálka. | Web | 12. listopadu 2011 v 21:00 | Reagovat

To je užasné, užasné, dokonalé ♥ . Omg, já umírám.. Máš talent. To mě děsně nadchlo! Už se těším na další, díl, a prosíím, ať je to brzy jinak umřuuu :DD ♥ .

4 The Regg The Regg | Web | 12. listopadu 2011 v 21:02 | Reagovat

Ty jo to je super budu se těšit na další díl :)

5 Canty'sGirl Canty'sGirl | E-mail | Web | 12. listopadu 2011 v 21:51 | Reagovat

Je to úžasně napsaný :P nevím kde to moje sestřenka bere ale je fakt dobrá hlavně že je o Codym! :-P  O_O  :-)  ;-)  8-)  :-D

6 Michelle (eM) Michelle (eM) | Web | 13. listopadu 2011 v 7:04 | Reagovat

AHOJ MOC SE OMLOUVÁM ZA REKLAMU. vE STŘEDU JSEM I ZALOŽILA NOVÝ BLOG A BYLA BYCH MOC RÁDA, KDYBY SES NA NĚJ ASPOŇ PODÍVALA ( http:/michelle-nails.blog.cz ). JE A BUDE HLAVNĚ O NAIL DESIGNECH, TAKŽE JHESTLI SI RÁDA LAKUJEŠ NEHTY, TAK TAM URČITĚ KOUKNI. AHOJ A JEŠTĚ JEDNOU SE MOC OMLOUVÁM ZA REKLAMU.....pěkně napsané :-)

7 Destel Destel | Web | 13. listopadu 2011 v 11:19 | Reagovat

Pár chybiček tam je, ale hlavně používáš stejná slova. Vzala kabelu, vzala Ipod... začíná to stejně a nezní to moc dobře.
Ale jinak mě to docela zaujalo. Není to sice ten typ povídek, co mám ráda, ale i tak. Je dobrá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama