4. Bonnie - To mně podrž.

2. prosince 2011 v 10:40 | theallychance |  Life in Paris
Další kapitola povídky Life in Paris z pohledu Bonnie. Přeji pěkné počtení. (:

Brittany mně představila víc než deseti lidem. Všichni byli navenek milý, ale nikdy nevíme, co se skrývá uvnitř. Zrovna se zabývám jedním uměleckým dílem, když za mnou přijde udýchaná Olivia. Chytne mě za paži a já se k ní obrátím. Má ve tváři zlostný výraz. Já se na ni jen nechápavě a zároveň nevinně dívám.
''Co se stalo?'' chci vědět.
''Kde si byla?'' vydechne. ''Všude jsem tě hledala.''

''Brittany mně seznamovala s různými lidmi. Promiň,'' odpovím. ''Co se stalo?'' Olivia si povzdychne a sklopí hlavu dolů. Podívá se na mě znovu, otevře pusu a konečně je připravená něco říct.
Netrpělivě čekám, co z ní vyjde. Kousnu se do rtu a zkřížím ruce na prsou.
''Ten kluk u Laurena, vzpomínáš si na něj?'' začne. Kývnu a kouknu stranou. Potom se zase podívám na ni. ''Courtney s ním randí a říkala mu něco o tobě. Hádám, že něco špatného.''
Nemůžu věřit svým uším. Znám Courtney velmi dobře a ona strašně ráda o mě říká špatné věci druhým. Ale chápete mě, ne? Courtney chodí s tamtím klukem. Tamtím. Klukem.
''Ta mrcha!'' zavrčím. Olivia pokývá hlavou. "Ta holka je neuvěřitelná."
Olivia se ohlédne za sebe dozadu a odfrkne si. Podívám se tím stejným směrem. Courtney tancuje na parketě s tím "jejím" doslova jako prostitutka.
Kroutí se jako had a vyplazuje u toho jazyk. Zavrtím pomalu hlavou. Je tohle ta holka, se kterou jsem si v osmi letech hrála na pískovišti?
Ne.

"Hrůza." Komentuji to.
"To teda jo," uslyším hlas vedle mě. Trhnu sebou a poskočím leknutím dozadu. Uklidním se, až když zjistím, že to řekla Brittany.
Všechny tři jsme se začaly bavit. Nekontrolovatelně jsme se smály a házely do sebe alkohol, když jsme se usadily na sedačce. Už jsme vůbec neřešily Courtney, která pořád tančila. S Olivii jsme oslavovali mé narozeniny. Pár holek, se kterými mě Brittany seznámila se přidaly k nám, ale vždy u nás dlouho nezůstali.
Olivia šla ven. Musela jít na čerstvý vzduch. Já potom rozhodnu stejně. Vstanu a jdu ke dveřím. Lidi okolo pořád tancují, pijí a muzika je až moc nahlas. Rozhlídnu se okolo. Hlava mi třeští jako o závod. Hledám Brittany, povídá si s nějakými holkami. Otočím se a do cesty mi vkročil ten kluk od Laurena.
''Hele, kdopak mi vrazil do cesty,'' řeknu a zadívám se mu do očí.
Zamyšleně se na mě podívá. Proč se na mě všichni dívají zamyšleně? ''Oh, ty si Bonnie, že? Courtneyina sestřenice."
''To máš teda pravdu, borče. Nemáš být náhodou s ní?'' Dám si ruce v bok.
Chvíli na mě nevinně zírá a po chvilce odpoví. ''Právě ji hledám. Vytratila se,''
''No, to mně podrž.'' Hned mě napadne, že by mohla být v koupelně. "Nenapadlo tě, že je v koupelně?''
On si jen povzdychne a já se k němu otočím zády. Mířím do koupelny, která je nahoře. Jdu po schodech, chodbou a pak zabočím doprava
Courtney tam je. Stojí před zrcadlem a maluje. Nadechnu se a promnu si ruce.

"Tvůj přítel tě hledá.'' Řeknu. Chvíli ignoruje. Dělá, jako kdybych tam vůbec nebyla. Po chvíli se ke mně otočí a zvedne jedno obočí.
"Takhle otřesně si vypadala už když jsi sem přišla?" promluví chraplavě.
Stisknu rty k sobě a zkřížím ruce.
Ta holka je tak trapná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti můj blog?

Ano 58.2% (46)
Ano 41.8% (33)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama